Teaduslikud uuringud

Teadlased osundavad RESVERATROLI molekulile kui kasulikule antioksüdandile ja võimalusele, et RESVERATROL võib profülaktiliselt soodsalt mõjuda lisaks südame- ja veresoonkonna haiguste ennetamisele ka selliste haiguste ennetamisele nagu astma, diabeet, ateroskleroos, Parkinsoni tõbi, Altzheimeri tõbi, depressioon ja onkoloogilised haigused. Täheldatud on, et RESVERATROLI tarbimine võib vähendada veresuhkru- ja kolesterooli taset. Teadlased uurisid RESVERATROLI toimet hiirtega katseid tehes ning leidsid, et RESVERATROLI sisaldavat toitu söönud loomade geenide avaldumises ilmnes aja jooksul vähem muutusi kui neil hiirtel, kes toiduga seda molekuli ei saanud. RESVERATROL aktiveeris geeni nimega SIRT1 mille kohta teadlased usuvad, et see omab fundamentaalset rolli seoses inimese vananemisega. Sama geenirühma (sirtuinid) geenid omavad rolli ka kalorite põletamisel ja ainevahetuses. Hiirtega tehtud katsed näitasid, et RESVERATROLI saanud hiirte lihased muutusid tugevamaks ja nende vastupidavusnäitajad tõusid, kuigi nad olid kaloririkkal dieedil.

Kui uurimusest selgus, et RESVERATROL muutis hiired oluliselt saledamaks ning lisaks pikenes nende eluiga 15 protsendi võrra, suurenes Ameerikas nõudlus RESVERATROLI järele nädalaga 2400 korda. Vaata revolutsioonilist videoklippi

Teadlased, kes on uurinud RESVERATROLI mõju, on samas seisukohal, et see keemiline ühend püsib kehas liiga lühikest aega, et organismile olulist mõju avaldada kuna RESVERATROLI molekul eemaldatakse väga kiiresti vereringest ning suunatakse maksas ainevahetusse. Selleks, et RESVERATROL mõju avalduks tuleks juua rohkem kui 100 pudelit punast veini päevas mis pole aga soovitatav veinis leiduva alkoholi pärast. Kaasaegne meditsiinitööstus ja teadus on õppinud RESVERATROLI taimedest ekstraheerima ja pannud selle hämmastavate omadustega antioksüdandi kapslisse.

75 milligrammi Trans-Resveratroli sisaldav BioQuench kapsel on võrdväärne rohkem kui 40 liitri punase veini potentsiaaliga.

Loe Resveratroli kohta lisaks artiklit